Znajdź swoje wymarzone studia w Lublinie

Noc Biologów na KUL!

Noc Biologów na KUL!

Interesujesz się Biologią? Marzysz o karierze w laboratorium? Poznaj pracę z nowoczesnymi urządzeniami pod osłoną nocy! Zapraszamy na kolejną edycję Nocy Biologów na KUL!

Nauki biologiczne rozwijają się dzisiaj w szybkim tempie, dzięki nowoczesnym urządzeniom powstają coraz to nowe technologie, wzrasta też ich zastosowanie w przemyśle, rolnictwie i gospodarstwach domowych. Z drugiej strony rozwój technologii i przemysłu, nie tylko związanego z biologią, powoduje szereg zagrożeń i kurczenie się zasobów środowiska i przyrody. Najlepszym sposobem na właściwe wykorzystanie tak nowych możliwości, jakie daje rozwój biologii jak i zmniejszanie zagrożeń dla człowieka i jego otoczenia jest zdobywanie wiedzy, dlatego warto wziąć udział w Nocy Biologów.

Uczelnia proponuje szereg prezentacji, warsztatów, w tym również laboratoryjnych, skierowanych głównie do dzieci i młodzieży, ale z pewnością ciekawych również dla całych rodzin, które serdecznie zapraszamy. Jest to niepowtarzalna okazja żeby odwiedzić nowoczesne laboratoria i nie tylko poznać techniki, jakimi się w nich pracuje, ale samemu wykonać jakąś analizę. Dodatkowo dla zrozumienia otaczającego świata dobrze samemu poznać zasady, jakie w nim obowiązują.

To idealny pomysł na rodzinny weekend! Zapraszamy na Wydział Biotechnologii i Nauk o Środowisku KUL. Uczelnia gwarantuje dział w projektach przygotowanych przez wykładowców na kierunku Biotechnologia i naukowców Interdyscyplinarnego Centrum Badań Naukowych oraz studentów z kół naukowych i absolwentów zatrudnionych m.in. w firmach farmaceutycznych.

Data publikacji: 03-01-2019

Aktualności z Lublina