Znajdź swoje wymarzone studia w Lublinie


Ruszają największe festiwale studenckie w regionie!

Ruszają największe festiwale studenckie w regionie!

Od 9 do 12 maja trwać będą dwie największe studenckie imprezy po wschodniej stronie Wisły

Na terenie Browaru Perła, przy ul. Bernardyńskiej 15, odbędą się Kozienalia i Medykalia z WySPĄ i WSSP.

Cztery dni wyjątkowej zabawy, cztery sceny muzyczne i kilkudziesięciu artystów, a wśród nich największe sławy polskiej muzyki. Wśród gwiazd Sceny Głównej nie zabraknie imponujących jubileuszy i niezwykłych debiutów. W czwartek, 9 maja gwiazdą wieczoru będzie Sokół. Warszawski raper obecny na polskiej scenie od ponad 20 lat wydał w tym roku pierwszy solowy album, który okrył się złotem już w preorderze, zanim artysta wypuścił w eter pierwszy singiel.

W piątek, 10 maja na scenie pojawi się zespół Dżem, obchodzący w tym roku wyjątkowy jubileusz 40-lecia na scenie. Następnego dnia (w sobotę - 11 maja) scenę przejmie Nosowska, laureatka Fryderyka w kategorii Alternatywa. Ostatnim z headlinerów Kozienaliów i Medykaliów z WySPĄ i WSSP 2019 jest francuski duet specjalizujący się w muzyce klubowej. Ofenbach, bo o nich mowa, 12 maja zagra pierwszy plenerowy koncert w Polsce.

Wśród artystów występujących na Scenie Głównej na szczególną uwagę zasługuje projekt Albo Inaczej. Ta wyjątkowa inicjatywa wydana pod szyldemAlkopoligamii cieszy się w Polsce ogromną popularnością. Albo Inaczej w składzie Eldo, Tetris, Natalia Nykiel, Ralph Kamiński i Piotr Zioła to nowa jakość wśród imprez studenckich i koncert, jakiego w Lublinie jeszcze nie było.

Oprócz tego, na Scenie Perła Export, czeka na nas jeszcze więcej gwiazd. Na początku zagra KAMP! i Rebeka, 10 maja wystąpi Kwiat Jabłoni oraz Muchy, z kolei 11 maja - oprócz wcześniej ogłoszonego Króla - będziemy mogli usłyszeć też The Dumplings. Na zakończenie festiwalu na Scenie Perła Export organizatorzy przewidzieli występ zespołów Bass Astral x Igo oraz Sonbird.

Organizatorzy przygotowali też coś dla fanów stand-upu. Oprócz wcześniej ogłoszonego Sebastiana Rejenta czy Na scenie zobaczymy też artystów takich jak Karol Kopiec czy Wojtek Fiedorczuk. W dniach od 9 do 12 maja na terenie Browaru Perła nie zabraknie również gwiazd YouTube’a. Cyber Marian, Urbex History, Naukowy Bełkot oraz MaturaToBzdura - każdy znajdzie coś dla siebie.

I wreszcie, czwartą sceną imprezy jest scena klubu Radość, gdzie każdego dnia po koncertach głównych odbędą się oficjalne after party Kozienaliów i Medykaliów z WySPĄ i WSSP 2019.


kozienalia


Harmonogram wydarzenia:
 • czwartek | 9 maja
 • piątek | 10 maja
 • sobota | 11 maja
 • niedziela | 12 maja


 • Wydarzenie na Facebooku

  Kozienalia.pl

  Źródło: Maciej Bień, Przewodniczący Zarządu Uczelnianego Samorządu Studentów UMCS

  Data publikacji: 01-05-2019

  Aktualności z Lublina