Znajdź swoje wymarzone studia w Lublinie


Nie prasuj! Zielona Wstążka #DlaPlanety

Nie prasuj! Zielona Wstążka #DlaPlanety

W środę 5 czerwca 2019 r. pracownicy i studenci Politechniki Lubelskiej przychodzą na uczelnię ubrani w nieuprasowane i zielone rzeczy. Tego dnia bowiem obchodzony jest Światowy Dzień Środowiska. Jego częścią jest kampania „Zielona Wstążka #DlaPlanety”, której hasłem w tym roku jest walka z zanieczyszczeniami powietrza.

Akcje zainicjowali członkowie Stowarzyszenia EkoLubelszczyzna wraz z Kołem Naukowym Pollub.my Marketing, działającym przy Katedrze Marketingu na Wydziale Zarządzania Politechniki Lubelskiej.

Na terenach zielonych Politechniki Lubelskiej o godzinie 12:00 rozpocznie się event, podczas którego będzie można dowiedzieć się o celach Międzynarodowego Dnia Środowiska, w tym problemie zanieczyszczenia powietrza. Ważny jest również wzrost świadomości społecznej, dotyczącej zmiany nawyków i przyzwyczajeń. Chodzi o bardziej świadome, przemyślane wybory konsumenckie. Transport, ogrzewanie, zużycie energii – to tylko niektóre z dziedzin, którymi na co dzień wpływamy na stan jakości powietrza w naszej okolicy.

W tym dniu na zielono podświetlone zostaną dwa budynki w centrum Lublina: Lubelskie Centrum Konferencyjne oraz Centrum Spotkania Kultur.

Data publikacji: 02-06-2019

Aktualności z Lublina