Znajdź swoje wymarzone studia w Lublinie

Popularne kierunki studiów w Lublinie

Popularne kierunki studiów w Lublinie

 dentysta


Studia na kierunku lekarsko-dentystycznym w Lublinie

Uniwersytet Medyczny w Lublinie – 20 kandydatów na jedno miejsce
 
Perspektywy pracy na kierunku lekarsko-dentystycznym
 
Studia na kierunku lekarsko-dentystycznym kompleksowo przygotowują studentów do pracy w zawodzie lekarza dentysty. Możliwości zatrudnienia po studiach są duże i wszechstronne, przede wszystkim jednak absolwenci muszą zdać egzamin państwowy, aby uzyskać prawo do wykonywania zawodu. Wtedy mogą znaleźć zatrudnienie w gabinetach i klinikach stomatologicznych, w przychodniach zarówno należących do państwowej służby zdrowia, jak i prywatnych. Wielu stomatologów decyduje się na założenie własnego gabinetu, a także na specjalizowanie się w konkretnej dziedzinie stomatologii. Bardzo popularna jest między innymi stomatologia estetyczna, a także implantologia oraz ortodoncja. Kształcenie specjalizacyjne wymaga kolejnych lat pracy i nauki, pozwala jednak na zdobycie bardzo konkretnej specjalizacji w danej dziedzinie, co zwiększa możliwości zawodowe. Stomatolodzy, podobnie jak przedstawiciele innych specjalności medycznych, muszą być nieustannie na bieżąco z pojawiającymi się nowymi metodami i możliwościami leczenia.

Pełna oferta studiów na kierunku lekarsko-dentystycznym w Lublinie: zobacz więcej.

 kosmetologia


Studia na kierunku kosmetologia w Lublinie
 
Uniwersytet Medyczny w Lublinie – 8 kandydatów na miejsce
 
Perspektywy pracy na kierunku kosmetologia
 
Studia kosmetologiczne pozwalają na zdobycie kwalifikacji i umiejętności zawodowych, które sprawiają, że absolwenci tego kierunku nie mają problemów ze znalezieniem satysfakcjonującego zatrudnienia. Po kosmetologii można pracować między innymi w gabinetach kosmetycznych, medycyny estetycznej, salonach odnowy biologicznej, ośrodkach spa, a także w gabinetach masażu, wizażu czy stylizacji paznokci. Wszystko zależy od tego, na jaką specjalizację absolwent zdecydował się jeszcze na etapie kształcenia. Wykwalifikowani kosmetolodzy są również z powodzeniem zatrudniani w firmach kosmetycznych, laboratoriach, przedsiębiorstwach zajmujących się dystrybucją i sprzedażą kosmetyków oraz urządzeń niezbędnych w gabinetach medycyny estetycznej. Wielu kosmetologów po kilku latach pracy u kogoś decyduje się na otwarcie własnego salonu czy gabinetu oraz na pracę na własny rachunek. Sporo możliwości zawodowych mają przede wszystkim te osoby, które nieustannie się dokształcają, rozwijają nowe kompetencje i umiejętności. Kosmetologia jest bowiem dziedziną wyjątkowo dynamiczną, trzeba więc być na bieżąco ze wszystkimi pojawiającymi się w niej nowościami.

Pełna oferta studiów na kierunku kosmetologia w Lublinie: zobacz więcej.

 informatyka


Studia na kierunku informatyka w Lublinie

Politechnika Lubelska (PL) – 4 kandydatów na jedno miejsce

Perspektywy pracy na kierunku informatyka

Absolwenci studiów informatycznych mają wiele możliwości zawodowych i stoją zwykle przed perspektywą świetnych zarobków. Po informatyce można pracować jako analityk danych, programista, web designer, grafik komputerowy, tester oprogramowania i gier, administrator systemów, a także kierownik projektów. Informatyków poszukują zarówno wyspecjalizowane przedsiębiorstwa z branży IT i pokrewnych branż, jak i firmy i instytucje, które w swoich strukturach mają rozbudowane działy IT. Dużą popularnością wśród informatyków cieszy się również praca na własny rachunek. Coraz mocniej rozwija się outsourcing usług IT, a więc korzystanie przez firmy z usług zewnętrznych specjalistów. Własna firma informatyczna to świetne rozwiązanie dla informatyków, którzy chcą mieć wpływ na swoje zarobki, a także na sposób i czas wykonywanej pracy. Warto dbać jednak nie tylko o dobre zarobki, ale również o rozwój zawodowy. Branża informatyczna zmienia się tak szybko, że bazowanie wyłącznie na wiedzy wyniesionej ze studiów może nie wystarczyć. Konieczne jest stałe uzupełnianie kwalifikacji i zdobywanie nowych umiejętności.

Pełna oferta studiów na kierunku informatyka w Lublinie: zobacz więcej.

Data publikacji: 23-11-2020

Aktualności z Lublina