Znajdź swoje wymarzone studia w Lublinie

Ranking popularności kierunków 2023 na portalu Uczelnie.pl właśnie ruszył!

Ranking popularności kierunków 2023 na portalu Uczelnie.pl właśnie ruszył!


Ranking popularności kierunków 2023 na portalu Uczelnie.pl właśnie ruszył!

 

Z pełnym zaangażowaniem zarówno przyszłych studentów, jak i kadry dydaktycznej, platforma Uczelnie.pl niedawno opublikowała zestawienie najbardziej poszukiwanych kierunków studiów w Polsce na rok 2023. Ten spis, oparty na liczbie aplikacji oraz zainteresowaniu ze strony potencjalnych kandydatów, ukazuje obecnie najbardziej atrakcyjne ścieżki edukacyjne w kraju.

Zobacz: Pełny ranking najpopularniejszych kierunków w Polsce na portalu Uczelnie.pl

 

Poniżej Top 5 najpopularniejszych kierunków studiów w Lublinie:

 

1. Kierunek lekarsko-dentystyczny - ponad 15 kandydatów na 1 miejsce - UM Lublin

 

Forma studiów: studia stacjonarne, studia niestacjonarne
Poziom studiów: jednolite magisterskie

Kierunek lekarsko-dentystyczny ma za zadanie przygotować studentów do pracy z pacjentami, a także w instytutach badawczo-naukowych. Kształcenie na tym kierunku uwzględnia zarówno zagadnienia z ogólnej wiedzy medycznej, jak i szczegółowych aspektów związanych ze stomatologią czy ortodoncją.

Poza wykładami oraz zajęciami teoretycznymi, studenci mają okazję zaznajomienia się z praktyką pracy lekarza stomatologa. Wszystko to dzięki nowoczesnym klinikom oraz odpowiednio przystosowanym salom ćwiczeniowym, które pomogą przyszłym dentystom zapoznać się ze sprzętem i specyfiką pracy.

Zobacz więcej: Kierunek lekarsko-dentystyczny na UM w Lublinie.

2. Psychologia - 10,66 kandydatów na 1 miejsce - UMCS Lublin

 

Forma studiów: studia stacjonarne, studia niestacjonarne
Poziom studiów: jednolite magisterskie

Psychologia nie należy do najłatwiejszych kierunków studiów. Pomimo tego, od wielu lat utrzymuje się wysoko na liście tych najpopularniejszych. Jest to również związane z rosnącym zapotrzebowaniem na specjalistów w tej dziedzinie na rynku pracy. W trakcie kształcenia studenci zapoznają się z zagadnieniami związanymi ludzką psychiką, mechanizmami jej działania.

W celu ukierunkowania studenta, uczelnia stworzyła do ich wyboru trzy specjalizacje, tj. Psychologia kliniczna, Psychologia społeczna oraz Psychologia wspomagania rozwoju i edukacji.

Zobacz więcej: Psychologia na UMCS w Lublinie.

3. Kierunek lekarski - 10,6 kandydatów na 1 miejsce - UM Lublin

 

Forma studiów: studia stacjonarne, studia niestacjonarne
Poziom studiów: jednolite magisterskie

Kierunek lekarski jest doskonałym wyborem dla prawdziwych pasjonatów takimi naukami jak np. biologia, chemia lub fizyka. Dodatkowo idealnego kandydata musi również cechować wysoki poziom empatii i odpowiedzialności.

Program kształcenia przygotowuje studentów nie tylko w aspekcie teoretycznym, ale również praktycznym. Zdobyta wiedza przełoży się na umiejętności związane z prawidłową diagnostyką i terapią poszczególnych chorób oraz użytkowaniem zaawansowanego sprzętu medycznego.

Zobacz więcej: Kierunek lekarski na UM w Lublinie.

4. Psychologia - 10 kandydatów na 1 miejsce - UM Lublin

 

Forma studiów: studia stacjonarne, studia niestacjonarne
Poziom studiów: jednolite magisterskie

Studia psychologiczne to fascynująca podróż w głąb ludzkiego umysłu i zachowania. Oferują wgląd w różnorodne dziedziny, od neuropsychologii po psychoterapię.

Uczą analizy danych, interpretacji zachowań i rozwiązywania problemów. To także rozwój empatii i umiejętności interpersonalnych.

Zobacz więcej: Psychologia na UM w Lublinie.

5. Kryminologia - 9,5 kandydatów na 1 miejsce - UMCS w Lublinie

 

Forma studiów: studia stacjonarne, studia niestacjonarne
Poziom studiów: I stopnia, II stopnia

Kryminologia to interdyscyplinarny kierunek, który łączy w sobie zagadnienia z zakresu prawa, psychologii oraz socjologii. Dzięki niemu student zdobywa wiedzę na temat różnych zjawisk społecznych, które mają realny wpływ na przestępczość. Studenci poznają m.in. genezę zachowań przestępczych, rodzaje i rozmiary przestępczości, profile sprawców i ofiar czy reakcje społeczne i prawne wobec zjawiska przestępczości.

Po studiach można pracować w organach wymiaru sprawiedliwości, służbach mundurowych, organizacjach pozarządowych czy w laboratoriach kryminalnych, a także w organach administracji publicznej.

Zobacz więcej: Kryminologia na UMCS w Lublinie.

 

Dlaczego warto zajrzeć do Rankingu popularności kierunków?

 

Ranking popularności kierunków to nie tylko zestawienie trendów edukacyjnych, ale także źródło cennych informacji dla przyszłych studentów. Przeglądając go, można dowiedzieć się, które ścieżki studiów cieszą się obecnie największym zainteresowaniem i dlaczego. To doskonały sposób na poznanie aktualnych potrzeb rynku pracy oraz trendów w edukacji. Ranking może także pomóc w podjęciu decyzji dotyczących przyszłej ścieżki zawodowej, umożliwiając wybór kierunku studiów odpowiadającego własnym zainteresowaniom i umiejętnościom.

Ponadto, zapoznanie się z rankingiem może być inspirujące, otwierając oczy na nowe możliwości i perspektywy rozwoju zawodowego. Warto więc zajrzeć do Rankingu popularności kierunków, aby podjąć świadomą decyzję dotyczącą własnej ścieżki edukacyjnej i zawodowej.

Zobacz więcej najpopularniejszych kierunków studiów w Lublinie.

Data publikacji: 29-04-2024