Znajdź swoje wymarzone studia w Lublinie

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej zajął drugie miejsce na Akademickich Mistrzostwach Polski

Reprezentanci Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej zajęli drugie miejsce wśród uniwersytetów oraz szóste miejsce wśród wszystkich szkół wyższych w Akademickich Mistrzostwach Polski. Pierwsze miejsce, tak samo jak i rok temu, zajęła Akademia Górniczo-Hutnicza z Krakowa, na podium stanął także Uniwersytet Warszawski oraz Politechnika Gdańska. Jeśli chodzi o uniwersytety, zawodnicy UMCS zostali pokonani tylko przez drużyny Uniwersytetu Warszawskiego. Pierwszy taki sukces napawa uczelnię wielką dumą.

Tegoroczne rozgrywki sportowców UMCS bez wątpienia można zaliczyć do udanych. Historycznym sukcesem dla AZS UMCS okazały się finałowe mecze koszykówki kobiet i mężczyzn. Obie drużyny zdołały wywalczyć sobie złote medale, a tym samym tytuł Akademickiego Mistrza Polski w Koszykówce 2015/2016. Zawodniczki z Lublina zakończyły mecz z koszykarkami z Uniwersytetu Gdańskiego z wynikiem 53:38, natomiast panowie pokonali AGH Kraków 92:50. Jednak to nie jedyny sukces UMCS w tych zawodach. Na uwagę zasłużyły również sukcesy siatkarek, piłkarek ręcznych oraz piłkarzy. Wszystkim sportowcom należą się wielkie brawa!

Data publikacji: 24-08-2016