Znajdź swoje wymarzone studia w Lublinie

6 uczelni w Lublinie - kierunek Informatyka

Adres: ul. Bursaki 12

20-150 Lublin

Tel.: 81 452 94 73

FAX.:

Galeria Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji (WSPA) w Lublinie
Galeria Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji (WSPA) w Lublinie

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Informatyka (zobacz kierunki)

Adres: Pl. Marii Curie-Skłodowskiej 5

20-031 Lublin

Tel.: 81 537 58 80

FAX.:

Galeria Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej (UMCS) w Lublinie
Galeria Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej (UMCS) w Lublinie

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

WYDZIAŁ MATEMATYKI, FIZYKI I INFORMATYKI UMCS (zobacz kierunki)

Adres: Projektowa 4

20-209 Lublin

Tel.: 81 749 17 70, 81 749 17 77

FAX.: 81 749 32 13

Galeria Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji (WSEI) w Lublinie
Galeria Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji (WSEI) w Lublinie

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Informatyka (zobacz kierunki)

Adres: Aleje Racławickie 14

20-950 Lublin

Tel.: +48 81/ 445 41 73, 445 41 74, 445 41 75

FAX.: 81 445 41 93

www.kul.pl

Adres: ul. Nadbystrzycka 38d

20-950 Lublin

Tel.: 81 536 66 32, 81 538-11-32

FAX.:

www.pol.lublin.pl

Informatyka w Lublinie

Studia w Lublinie na kierunku informatyka to Twój plan na najbliższą przyszłość? Jeśli tak, to mamy dla Ciebie garść istotnych informacji! Zapraszamy do lektury!

Informatyka jednoznacznie kojarzy się z komputerami. Choć jest to spore uproszczenie, to skojarzenie jest jak najbardziej prawidłowe. Studenci informatyki uczą się bowiem m.in., jak działają systemy i sieci komputerowe oraz systemy operacyjne, jak tworzyć bazy danych i jak je programować. Jeśli w grę wchodzą studia inżynierskie, student dodatkowo zgłębia meandry budowy komputerów.

Ponieważ informatyka, jako dyscyplina nauki, zajmuje się w głównej mierze przetwarzaniem informacji oraz technologiami przetwarzania informacji i wytwarzania systemów, które informacje przetwarzają, studenci informatyki poznają także zagadnienia związane z komunikacją pomiędzy człowiekiem a komputerem oraz ze sztuczną inteligencją.

Informatyka pozostaje w ścisłych relacjach z matematyką – matematyka służy bowiem budowaniu zaplecza teoretycznego informatyki – dlatego też kandydat na studia informatyczne matematykę powinien lubić. Cenna będzie także umiejętność zarówno logicznego, jak i abstrakcyjnego myślenia.

Państwowe i prywatne uczelnie w Lublinie

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Aleje Racławickie 14

W ofercie KUL-u znajdują się:
• stacjonarne studia I stopnia ze specjalnościami: grafika komputerowa i multimedia, programowanie i przetwarzanie informacji oraz sieci komputerowe;
• stacjonarne studia I stopnia w języku angielskim;
• stacjonarne studia II stopnia.

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, Plac Marii Skłodowskiej-Curie 5

UMCS oferuje studentom kierunek informatyka, są to:
• studia stacjonarne I;
• studia stacjonarne II stopnia ze specjalnościami: techniki multimedialne i grafika komputerowa, informatyka medyczna i telemedycyna, stacjonarne i mobilne sieci komputerowe.

UMCS prowadzi także kierunek geoinformatyka – są to stacjonarne studia I i II stopnia.

Politechnika Lubelska, ulica Nadbystrzycka 38D

W ofercie uczelni znajdują się:
• studia I stopnia – stacjonarne oraz niestacjonarne;
• studia II stopnia – stacjonarne oraz niestacjonarne ze specjalnościami: technologie wytwarzania oprogramowania, aplikacje internetowe, eksploatacja systemów informatycznych, systemy i aplikacje multimedialne, systemy teleinformatyczne, systemy mobilne i techniki multimedialne, sieci informatyczne, informatyka medyczna, systemy analiz danych, Mobile Application Development, Mobile Systems and Information Networks.

Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji, ulica Bursaki 12

Uczelnia oferuje:
• studia I stopnia (inżynierskie) – stacjonarne oraz niestacjonarne, ze specjalnościami: sieci komputerowe i multimedia, projektowanie i programowanie gier komputerowych, projektowanie i eksploatacja systemów informatycznych, technologie mobilne;
• studia I stopnia (inżynierskie) w języku angielskim – Computer Science;
• studia II stopnia – specjalność informatyka na kierunku socjologia.

Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie, ulica Projektowa 4

Uczelnia prowadzi:
• studia I stopnia (inżynierskie) – stacjonarne i niestacjonarne, ze specjalnościami: bazy danych i Business Intelligence, programowanie i technologie web, sieci i bezpieczeństwo informacji, grafika i multimedia, projektant technologii mobilnych.

Praca dla absolwentów informatyki

Absolwenci informatyki nie muszą martwić się o pracę po studiach. Bez większych problemów znajdą zatrudnienie jako: programiści (m.in. JAVA lub PHP), wdrożeniowcy systemów informatycznych, administratorzy systemów i sieci komputerowych, administratorzy sieci internetowych, twórcy i administratorzy baz danych, specjaliści z zakresu informatyzacji przedsiębiorstw, projektanci i programiści gier komputerowych, nauczyciele, pracownicy naukowi lub pracownicy nowoczesnych ośrodków badawczo-rozwojowych itp.

Studia w Lublinie

Lublin śmiało nazwać można miastem akademickim. Swoją siedzibę ma tutaj 14 szkół wyższych, a jedną czwartą część mieszkańców Lublina stanowią właśnie studenci. Na studia przyjeżdżają tutaj młodzi ludzie z całego kraju – Lublin jest bowiem ciekawą alternatywą dla największych ośrodków akademickich. Spokojniejszy, ale przez to nie mniej studencki, oferuje studentom bogatą ofertę kulturalną oraz rozrywkową. W Lublinie nie brakuje atrakcji, jakie czekają na studentów w Krakowie, Warszawie czy Wrocławiu, a pod wieloma względami zdecydowanie przewyższa większe metropolie.

Jest tak między innymi w kwestii wynajmu mieszkania. Jest on bowiem tańszy niż w większych miastach, dzięki czemu studentowi łatwiej jest utrzymać się w stolicy województwa lubelskiego. Wynajem dwupokojowego mieszkania na Czechowie – w północnej dzielnicy Lublina, która słynie z tego, że osiedla mieszkaniowe nazywane są nazwiskami polskich wirtuozów i kompozytorów – to koszt około 1200 złotych. Z kolei dwuosobowy pokój w tej dzielnicy to koszt około 350-400 zł od osoby. Pokój jednoosobowy to koszt około 500 złotych.

Lektura dla informatyka

Ciekawą lekturą dla przyszłego informatyka może być „Sztuka podstępu. Łamałem ludzi, nie hasła” Kevina Mitnicka – jednego z najbardziej znanych komputerowych włamywaczy. Czy Mitnick był genialnym informatykiem czy może mistrzem manipulacji? – to pytanie pozostaje otwarte. „Sztuka podstępu” jest niczym scenariusz dobrego sensacyjnego hitu kinowego! Polecamy!Autor: Joanna Litwin

Data publikacji: 31-10-2016