Znajdź swoje wymarzone studia w Lublinie

3 uczelnie w Lublinie - kierunek Logistyka

Adres: Projektowa 4

20-209 Lublin

Tel.: 81 749 17 70, 81 749 17 77

FAX.: 81 749 32 13

Galeria Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji (WSEI) w Lublinie
Galeria Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji (WSEI) w Lublinie

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Logistyka (zobacz kierunki)

Adres: ul. Bursaki 12

20-150 Lublin

Tel.: 81 452 94 73

FAX.:

Galeria Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji (WSPA) w Lublinie
Galeria Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji (WSPA) w Lublinie

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

spec. Transport - spedycja - logistyka

Adres: Pl. Marii Curie-Skłodowskiej 5

20-031 Lublin

Tel.: 81 537 58 80

FAX.:

Galeria Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej (UMCS) w Lublinie
Galeria Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej (UMCS) w Lublinie

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Logistyka Logistyka Logistyka
Logistyka

Szkoły wyższe z kierunkiem logityka w Lublinie

Zastanawiasz się nad podjęciem studiów z zakresu logistyki w Lublinie? Sprawdź, na których uczelniach możesz studiować logistykę, jakie możliwości zawodowe da Ci ukończenie tego kierunku oraz jakie studenckie atrakcje czekają na Ciebie w stolicy Lubelszczyzny!

Myślisz o podjęciu studiów na kierunku logistyka? Taki wybór może zagwarantować Ci znalezienie ciekawej i dobrze płatnej pracy w branży TSL. Na rynku wciąż brakuje wykwalifikowanych logistyków. Jako że logistyka to jeden z kluczowych obszarów efektywnego funkcjonowania przemysłu i handlu, pracodawcy poszukują pracowników, którzy są przygotowani do sprawnego wypełniania obowiązków zawodowych. Na studiach z zakresu logistyki z pewnością zdobędziesz niezbędne kompetencje!

Czym w zasadzie jest logistyka? To skomplikowany proces polegający na planowaniu oraz nadzorowaniu przepływu produktów różnego typu. Mają one trafić w odpowiednie miejsce i w ustalonym wcześniej czasie do właściwego odbiorcy, przy równoczesnym zbilansowaniu kosztów dostawy oraz cen samych produktów. Z tego powodu dobry logistyk powinien posiadać, poza wiedzą, umiejętności z zakresu negocjacji, być asertywny, dobrze zorganizowany, a także z łatwością nawiązywać kontakty.

Uczelnie w Lublinie, na których można studiować logistykę

W Lublinie są dwie uczelnie, które w swojej ofercie edukacyjnej posiadają kierunek logistyka. Sprawdźmy szczegóły:

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, Wydział Ekonomiczny, Plac Marii Skłodowskiej-Curie 5

W ofercie UMCS są studia na kierunku logistyka zarówno I, jak i II stopnia. Dostępne są w trybie dziennymi oraz zaocznym. Na studiach I stopnia student wybiera 1 z 2 specjalności - do wyboru są:
•Logistyka międzynarodowa,
•Zarządzanie przedsiębiorstwem logistycznym.

Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie, ulica Projektowa 4

Logistykę studiować można także na tej prywatnej lubelskiej uczelni. Prowadzone są tutaj studia inżynierskie na tym kierunku. Trwają one 3,5 roku. Program studiów można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Studenci wybierają jedną ze specjalności:
•Zarządzanie logistyką w przedsiębiorstwie,
•Inżynieria systemów logistycznych.

Praca dla logistyka

Przyszli logistycy mają ogromne szanse na zdobycie satysfakcjonującej i dobrze płatnej pracy. Jest to jeden z kierunków, które gwarantują absolwentom dobry start w życie zawodowe. Gdzie pracują zazwyczaj świeżo upieczeni logistycy? Najczęściej, na stanowisku: specjalista ds. logistyki, podejmują zatrudnienie w krajowych i międzynarodowych przedsiębiorstwach, które zajmują się produkcją, transportem, spedycją lub logistyką. Logistycy pracują między innymi w działach produkcji, planowania czy obsługi klienta. Można powiedzieć, że są obecni na każdym etapie tworzenia oraz dostarczania produktu.

Absolwenci logistyki pracują również na stanowiskach takich jak:
•specjalista ds. zarządzania zapasami,
•specjalista ds. zamówień i dostaw,
•specjalista ds. zakupów,
•specjalista ds. zarządzania flotą,
•specjalista ds. transportu lub rozwoju dostawców
•itp.

Studia w Lublinie

„Miasto Siedmiu Wzgórz”, jak nazywany jest Lublin, to typowe miasto akademickie. Działa tu 14 uczelni wyższych, a studentów w Lublinie jest ponad kilkadziesiąt tysięcy. Co trzeci mieszkaniec tego miasta ma status studenta! Centrum studenckiego życia jest lubelskie Miasteczko Akademickie, choć kwitnie ono również na Starym Mieście. To właśnie w tej części Lublina znajdują się kawiarnie, restauracje, puby i kluby muzyczne. Wokół Starego Miasta skumulowane są także atrakcje kulturalne, takie jak kina, teatry, muzea czy galerie sztuki.

Lublin jest również wyjątkowo atrakcyjny cenowo. Wynajem mieszkania lub pokoju w Lublinie wychodzi znaczniej taniej niż w Warszawie, Wrocławiu czy Krakowie. Mieszkanie składające się z dwóch pokoi można wynająć za około 1000 złotych. Wynajem pokoju to wydatek od ok. 500 złotych miesięcznie. W mieście nie brak także droższych lokali, finalna cena zależy jednak od standardu, w jakim wykończono wnętrze, od metrażu i dokładnej lokalizacji.

Lektura dla przyszłego logistyka

Publikacją, która wprowadzi kandydata na studia z zakresu logistyki w klimat studiów i dalszej kariery zawodowej, jest książka pod tytułem „Logistyka w przedsiębiorstwie” autorstwa Czesława Skowronka oraz Zdzisława Sarjusza-Wolskiego. Omawia ona takie kwestie, jak: istota i przedmiot logistyki, rola logistyki w kształtowaniu ekonomiki przedsiębiorstwa, makroekonomiczne uwarunkowania procesów logistycznych w przedsiębiorstwie, infrastruktura procesów logistycznych, koszty logistyczne i inne...Autor: Martyna Konieczna

Data publikacji: 28-05-2017