Znajdź swoje wymarzone studia w Lublinie

1 uczelnia w Lublinie - kierunek Geodezja

Adres: ul. Akademicka 13

20-950 Lublin

Tel.: 81 445 65 39, 81 445 68 40

E-mail.: biuro.rekrutacji@up.lublin.pl

Galeria Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie (UP) <small>(Uczelnia publiczna)</small>
Galeria Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie (UP) <small>(Uczelnia publiczna)</small>

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Geodezja i kartografia Zobacz więcej

Szkoły wyższe z kierunkiem geodezja i kartografia w Lublinie

Chcesz podjąć studia z zakresu geodezji i kartografii? Planujesz rozpocząć naukę właśnie w Lublinie? Jeśli tak, mamy dla Ciebie kilka podstawowych informacji!

Planujesz studia na kierunku geodezja i kartografia? Musisz pamiętać, że jest to kierunek dla osób, które mają tzw. zmysł przestrzenny i które cechuje rzetelność, precyzja oraz dbałość o szczegóły. W przyszłej pracy zawodowej przyda Ci się łatwość podejmowania współpracy z innymi osobami, a także gotowość do częstej pracy w terenie. Studia z zakresu geodezji i kartografia łączą w sobie nauki o ziemi i nauki techniczne – niezbędne okaże się wobec tego zamiłowanie do przedmiotów przyrodniczych i technicznych.

Jako absolwent takich studiów, będziesz przygotowany do prowadzenia działalności z zakresu geodezji i kartografii systemów, będziesz również potrafił posługiwać się nowoczesnymi technikami pomiarów geodezyjnych, a także satelitarnych, teledetekcyjnych i fotogrametycznych. W toku studiów zdobędziesz też umiejętność przetwarzania wyników wykonanych pomiarów.

Uczelnie w Lublinie, które prowadzą kierunek geodezja i kartografia

W Lublinie jest tylko jedna uczelnia, która prowadzi studia z zakresu geodezji i kartografii. Jest to
Uniwersytet Przyrodniczy, który mieści się przy ulicy Akademickiej 13.

W ofercie edukacyjnej tej uczelni znajdują się dzienne studia inżynierskie, trwające 3,5 roku. W ramach studiów dostępna jest specjalność geodezja rolna i gospodarka nieruchomościami.

Praca dla absolwenta geodezji i kartografii

Absolwent geodezji i kartografii wie, jak założyć małą firmę i nią zarządzać; wie także, w jaki sposób przebiega praca w przedsiębiorstwach geodezyjnych. Jest zatem przygotowany zarówno do pracy na własny rachunek, jak i „na etacie”. Gdzie najczęściej podejmują zatrudnienie absolwenci tego kierunku? Są to:

•firmy geodezyjne i kartograficzne,
•firmy z branży budowlanej,
•firmy deweloperskie,
•administracja samorządowa i państwowa,
•szkolnictwo (po zdobyciu kwalifikacji).

Studia w Lublinie

Lublin to bez wątpienia miasto studenckie. Działa tutaj 14 uczelni – zarówno państwowych, jak i prywatnych. Oferta edukacyjna to jeden z powodów, dla którego młodzi ludzie wybierają właśnie Lublin na miejsce swoich studiów. Innym powodem jest bogata oferta kulturalna oraz typowo studenckie atrakcje, takie jak liczne kluby, dyskoteki czy kawiarnie, w których studenci mogą spędzać czas wolny od nauki.

Inną zaletą Lublina jest to, że wynajem mieszkania lub pokoju kosztuje tutaj znacznie mniej niż w większych miastach. Dwupokojowe mieszkanie w Lublinie to wydatek od ok. 1000 złotych miesięcznie, a pokój można znaleźć tutaj za ok. 500 złotych.

Lektura dla studenta geodezji i kartografii

Książką, która na pewno zainteresuje przyszłych studentów geodezji i kartografii i która wprowadzi ich w meandry przedmiotu studiów, jest „Geodezja współczesna” autorstwa Kazimierza Czarneckiego. Jest to pozycja ceniona przez profesjonalistów, napisana przystępnym językiem, omawiająca podstawowe zagadnienia z zakresu geodezji.Autor: Piotr Dębosz


Data publikacji: 23-01-2017