Znajdź swoje wymarzone studia w Lublinie

4 uczelnie w Lublinie - kierunek Ekonomia

Adres: Projektowa 4

20-209 Lublin

Tel.: 81 749 17 70, 81 749 17 77

E-mail.: rekrutacja@wsei.lublin.pl

Galeria Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji (WSEI) w Lublinie
Galeria Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji (WSEI) w Lublinie

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Ekonomia

Adres: Pl. Marii Curie-Skłodowskiej 5

20-031 Lublin

Tel.: 81 537 58 80

E-mail.: rekrutacja@umcs.pl

Galeria Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej (UMCS) w Lublinie
Galeria Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej (UMCS) w Lublinie

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

WYDZIAŁ EKONOMICZNY UMCS

Adres: ul. Akademicka 13

20-950 Lublin

Tel.: 81 445 65 39, 81 445 68 40

E-mail.:

Galeria Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie (UP)
Galeria Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie (UP)

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Ekonomia

Adres: Aleje Racławickie 14

20-950 Lublin

Tel.: +48 81/ 445 41 73, 445 41 74, 445 41 75

E-mail.: rekrutacja@kul.pl

www.kul.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

ekonomia ekonomia - studia w Stalowej Woli

Studia na kierunku ekonomia w Lublinie

Opis kierunku

Ekonomia to jedna z nauk społecznych, która daje możliwość zrozumienia procesów zachodzących w gospodarce oraz pokazuje jak je zmieniać i odpowiednio kształtować. Jeśli interesujesz się zarządzaniem przedsiębiorstwem, posiadasz szerokie horyzonty, a matematyka i przedmioty ścisłe nie są dla Ciebie ciężarem to idealny kierunek dla Ciebie.

Szukasz innej uczelni wyższej: Uczelnie Lublin

Liczba uczelni
Kierunek ten można studiować na trzech uczelniach publicznych. Są to Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej (UMCS), KUL oraz Uniwersytet Przyrodniczy. Studia, najczęściej niestacjonarne, płatne oferują uczelnie niepubliczne. Wśród nich można wyróżnić: Wyższą Szkołę Ekonomii i Innowacji oraz Wyższą Szkołę Społeczno-Przyrodniczą im. Wincentego Pola.

Tryby Studiowania
Studia dzienne są bezpłatne i pozwalają na naukę w ciągu tygodnia. Wybierając studia zaoczne, idealne dla osób, które pracują lub poszukują zatrudnienia, otrzymujecie gwarancję zajęć w weekendy.

Ceny
Studia zaoczne na kierunku ekonomia można podjąć na Uniwersytecie Przyrodniczym. To jedyna publiczna uczelnia oferująca możliwość studiowania niestacjonarnie. Koszt semestru to 1 100 złotych. Podobnie kształtują się ceny na uczelniach niepublicznych.

Studia bezpłatne – zasady rekrutacji
Poniżej przedstawiamy zasady rekrutacji na studia stacjonarne wszystkich uczelni publicznych oferujących kierunek ekonomia.

Zasady rekrutacji Uniwersytet Przyrodniczy


Uczelnia UP Lublin


Zasady rekrutacji Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej

Uczelnia UMCS Lublin


Zasady rekrutacji KUL

Uczelnia KUL


Studia ekonomiczne Lublin, specjalizacje:

Ekonomika przediębiorstw

Program specjalizujący się w ekonomice przedsiębiorstw łączy w sobie szkolenia z teorii ekonomii i metod z praktycznymi obszarami biznesu, takimi jak księgowość, zarządzanie i marketing.. Studenci, którzy zdobywają dyplom z Ekonomiki przedsiębiorstw, mogą znaleźć zatrudnienie jako księgowi, audytorzy oraz analitycy budżetowi i finansowi.
Ten kierunek w Lublinie możnesz zgłębiać w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie.

Analizy ekonomicze i rachunkowość

Studenci, którzy specjalizują się w tym kursie, kończą studia z umiejętnościami wysoko cenionymi na rynku pracy. Obejmują one: silne doświadczenie w teorii mikro- i makroekonomicznej, wiedza o instytucjach gospodarczych, umiejętność korzystania z narzędzi analitycznych ekonomii, znajomość odpowiednich technik matematycznych i statystycznych.
Specjalizację z tego zakresu możesz studiować w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie.

Ekonomia menedżerska

Jeśli zadajesz sobie następujące pytania: co decyduje o tym, czy aspirująca firma powinna wejść do konkretnej branży? Lub czy firma powinna nadal prowadzić działalność w branży, w której jest obecnie zaangażowana, lub ograniczyć straty i wyjść z branży? To właśnie o tym nauczysz się na specjalności Ekonomia menadżerska w Lublinie.
Możesz ją studiować w Wyższej Szkole Społeczno–Przyrodniczej w Lublinie.

Biznes międzynarodowy

Studenci, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę na temat rynków globalnych i różnych regionów świata, powinni zdecydowanie rozważyć studiowanie biznesu międzynarodowego. Studiowanie międzynarodowego biznesu dostarczy Ci wglądu w globalny klimat gospodarczy i biznesowy.
Studiuj tę specjalizację w Wyższej Szkole Społeczno–Przyrodniczej w Lublinie.

Predyspozycje do studiowania ekonomii

Studia na kierunku ekonomicznym cieszą się sporą popularnością od co najmniej kilkunastu lat. Jest to bowiem perspektywiczna dziedzina pełna możliwości na rynku pracy. Aby studiować ekonomię, trzeba mieć jednak konkretne predyspozycje i cechy charakteru. Nie każdy równie dobrze sprawdzi się w świecie pełnym cyfr, danych i analiz. Studenci ekonomii muszą mieć umysły ścisłe i żadnych problemów z matematyką, logiką czy statystyką. W trakcie studiów nauka odbywa się na dosyć wysokim poziomie, trzeba więc mieć świadomość, że siedzenia nad książkami będzie naprawdę sporo.

Przyszli ekonomiści poznają jednocześnie wiedzę z wielu dziedzin, od gospodarki, przez różne specjalistyczne dziedziny ekonomii, po psychologię. Studenci ekonomii powinni być otwarci na świat i poznawanie nowej wiedzy, komunikatywni, mieć umiejętność logicznego myślenia, analizowania danych i wyciągania właściwych wniosków. W przyszłej pracy będą na co dzień zajmować się liczbami, zestawieniami i tabelkami, muszą więc być sumienni, skrupulatni oraz bardzo dokładni. Praca wymaga pełnego skupienia, a także brania odpowiedzialności za swoje decyzje. Ekonomiści pracują najczęściej na samodzielnych stanowiskach, co wymaga od nich sporej umiejętności organizowania sobie czasu i miejsca pracy, a także działania pod presją czasu oraz w stresowych sytuacjach.

Perspektywy pracy po studiach ekonomicznych w Lublinie

Lublin daje wiele możliwości zawodowych dla osób, które ukończyły ekonomię. Konkretne zatrudnienie jest uzależnione przede wszystkim od tego, jaką specjalizację absolwent wybrał sobie jeszcze na studiach. W trakcie nauki do wyboru są różne dziedziny, od ekonomii międzynarodowej, przez ekonomię przedsiębiorstw, aż po rachunkowość czy inwestycje. Te specjalizacje w pewnym sensie torują absolwentom drogę do konkretnego zatrudnienia. Ekonomiści pracują między innymi w bankach, firmach ubezpieczeniowych, finansowych, doradczych, a także w firmach badawczych i analitycznych. Świetnie odnajdują się też w firmach i instytucjach, w których są całe działy ekonomii, poszukujące doświadczonych i sprawdzonych fachowców. Trzeba jednak mieć świadomość, że na miejsca w dobrych urzędach sporo jest kandydatów na jedno miejsce. Warto więc mieć przewagę nad konkurentami w postaci wielu dodatkowych kwalifikacji i umiejętności.

Absolwenci ekonomii doskonale radzą sobie także w pracy na własny rachunek. Osoby z wykształceniem i konkretną specjalizacją mogą zakładać własne biura rachunkowe, firmy ubezpieczeniowe, biura zajmujące się doradztwem finansowym czy inwestycyjnym. Możliwości jest całkiem sporo, a powodzenie w biznesie w dużym stopniu zależy od kwalifikacji właściciela firmy. Ekonomiści po studiach powinni nieustannie dbać o podnoszenie swoich kompetencji, zdobywanie nowych umiejętności oraz pogłębianie specjalizacji w konkretnej dziedzinie. Ekonomista, który twierdzi, że zna się na wszystkim, ma zdecydowanie mniejsze szanse na dobre zatrudnienie niż osoba, która specjalizuje się w pewnym określonym temacie z dziedziny ekonomii.

Interesujesz się innymi kierunkami? Zajrzyj na Zarządzanie Lublin
Data publikacji: 07-11-2019