Znajdź swoje wymarzone studia w Lublinie

4 uczelnie w Lublinie - kierunek Socjologia

Adres: Pl. Marii Curie-Skłodowskiej 5

20-031 Lublin

Tel.: +48 (81) 537 58 70, +48 (81) 537 58 80

E-mail.: rekrutacja@umcs.pl

Galeria Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej (UMCS) w Lublinie <small>(Uczelnia publiczna)</small>
Galeria Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej (UMCS) w Lublinie <small>(Uczelnia publiczna)</small>

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Socjologia Zobacz więcej Socjologia cyfrowa Zobacz więcej

Adres: ul. Bursaki 12

20-150 Lublin

Tel.: 81 452 94 73

E-mail.: rekrutacja@wspa.pl

Galeria Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji (WSPA) w Lublinie <small>(Uczelnia niepubliczna)</small>
Galeria Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji (WSPA) w Lublinie <small>(Uczelnia niepubliczna)</small>

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Socjologia Zobacz więcej

Adres: ul. Zamojska 47

20-102 Lublin

Tel.: 81 531 85 56

E-mail.: dziekanat@wsns.lublin.pl, info@wsns.lublin.pl

wsns.lublin.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Socjologia (licencjackie)

Adres: Aleje Racławickie 14

20-950 Lublin

Tel.: +48 81/ 445 41 73, 445 41 74, 445 41 75

E-mail.: rekrutacja@kul.pl

kul.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Socjologia

REKOMENDOWANE UCZELNIE - WOJEWÓDZTWO LUBELSKIE

Galeria Akademia Bialska im. Jana Pawła II
Galeria Akademia Bialska im. Jana Pawła II

Adres: ul. Sidorska 95/97

21-500 Biała Podlaska

Tel.: 83 344-99-30

E-mail.: rekrutacja@akademiabialska.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Socjologia Zobacz więcej

Studia na kierunku Socjologia w Lublinie

Opis kierunku

Studia na kierunku socjologia są odpowiednie dla osób, których ciekawi społeczeństwo i zachodzące w nim procesy, ogólny rozwój człowieka, zarządzanie czy komunikacja. „Królowa nauk społecznych”, jak nazywana jest socjologia ,pozwala poznać procesy i zjawiska społeczne zachodzące zarówno w małych, lokalnych grupach społecznych jak i w globalnym świecie.

Szukasz uczelni w Lublinie? Sprawdź Studia Lublin
Liczba uczelni

W stolicy województwa lubelskiego kierunek socjologia można studiować na dwóch publicznych uczelniach. Mowa tu o Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej oraz Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

Tryby Studiowania

Uczelnie prowadzą studia w systemie II stopniowym, co oznacza, że najpierw otrzymuje się tytuł licencjata, który można uzupełnić o tytuł magistra. Studia dzienne prowadzone są na uczelniach publicznych bezpłatnie.

Ceny

W Lublinie w formie niestacjonarnej można studiować wyłącznie na uczelniach niepublicznych. Według cennika semestr studiów to koszt 1800 złotych.

Studia bezpłatne – zasady rekrutacji

Poniżej przedstawiamy zasady rekrutacji na studia stacjonarne wszystkich uczelni publicznych oferujących kierunek socjologia.

Zasady rekrutacji Uniwersytet Marii Skłodowskiej Curie


Uczelnia UMCS

Zasady rekrutacji Katolicki Uniwersytet Lubelski

Uczelnia KUL


Zasady rekrutacji Katolicki Uniwersytet Lubelski
Predyspozycje do studiowania socjologii

Socjologia jest kierunkiem, który znajdziemy zarówno na uczelniach państwowych, jak i prywatnych. Dziedzina ta cieszy się sporym zainteresowaniem kandydatów. Na najlepszych uczelniach co roku jest kilku lub nawet kilkunastu kandydatów na jedno miejsce. Choć studia socjologiczne wydają się stosunkowo łatwe, w rzeczywistości nie jest to dziedzina dla każdego. Socjologia w umiejętny sposób łączy w sobie nauki ścisłe, społeczne oraz humanistyczne. Przyszły socjolog powinien mieć ogromną wiedzę o świecie, zachodzących w nim zjawiskach, ale również nie mieć problemów z matematyką czy statystyką, które pojawiają się w trakcie kształcenia w dosyć sporych ilościach. Studenci socjologii muszą liczyć się z koniecznością przyswojenia sporych partii materiału, a także umieć tę wiedzę wykorzystywać w praktyce.

Studenci socjologii powinni mieć umiejętność logicznego myślenia, analizowania i wyciągania wniosków, zbierania danych i wyciągania z nich tego, co najistotniejsze. Ważna jest również wysoka komunikatywność i umiejętność szybkiego nawiązywania relacji z ludźmi, a także umiejętność współpracowania z większym i mniejszym zespołem. Socjologowie nie zawsze pracują na samodzielnych stanowiskach, bardzo często są częścią większego zespołu, w którym każde ogniwo ma znaczenie dla prawidłowych efektów pracy.


socjologia tłum


Perspektywy pracy po studiach socjologicznych w Lublinie

Absolwenci studiów socjologicznych mają w Lublinie sporo możliwości zatrudnienia, choć trzeba mieć świadomość, że sporo zależy od wybranej na studiach specjalizacji i konkretnych umiejętności każdego absolwenta. Socjologia jest dziedziną bardzo rozległą i sam dyplom ukończenia studiów wyższych nie zawsze wystarczy, by znaleźć dobre zatrudnienie. Warto więc już na studiach uzupełniać wykształcenie, zdobywać nowe kwalifikacje i umiejętności, aby móc przyszłemu pracodawcy zaoferować naprawdę sporo i przede wszystkim więcej niż inne osoby biorące udział w procesie rekrutacji. Przydadzą się kursy doszkalające, szkolenia, a także studia podyplomowe po uzyskaniu dyplomu. Im większą zdobędziemy specjalizację w bardzo konkretnej dziedzinie, tym większe będziemy mieć możliwości zatrudnienia.

Osoby, które ukończyły socjologię, mogą pracować w wielu organizacjach, instytucjach, urzędach, a także w firmach prywatnych w wielu branżach, jednostkach badawczych czy instytucjach typowo naukowych. Socjologowie mają wszechstronną wiedzę, a co za tym idzie, mogą iść zawodowo w naprawdę różnych kierunkach. Doskonale radzą sobie w pracy w mediach, firmach okołomedialnych, agencjach reklamowych, firmach zajmujących się promocją, organizacją imprez i eventów, a także w działach sprzedaży czy na stanowiskach zajmujących się negocjacjami z klientami. Po studiach socjologicznych można również zakładać własne firmy – socjologowie mają bogatą wiedzę także z zakresu funkcjonowania przedsiębiorstw i biznesu, nie ma więc żadnych przeciwwskazań, aby rozpoczynali pracę na własny rachunek.


To nie jest kierunek dla Ciebie? Sprawdź Psychologia Lublin

Data publikacji: 07-11-2019