Znajdź swoje wymarzone studia w Lublinie

4 uczelnie w Lublinie - kierunek Turystyka

Adres: Pl. Marii Curie-Skłodowskiej 5

20-031 Lublin

Tel.: +48 (81) 537 58 70, +48 (81) 537 58 80

E-mail.: rekrutacja@umcs.pl

Galeria Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej (UMCS) w Lublinie <small>(Uczelnia publiczna)</small>
Galeria Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej (UMCS) w Lublinie <small>(Uczelnia publiczna)</small>

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Turystyka historyczna Turystyka i rekreacja Zobacz więcej

Adres: ul. Akademicka 13

20-950 Lublin

Tel.: 81 445 65 39, 81 445 68 40

E-mail.:

Galeria Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie (UP) <small>(Uczelnia publiczna)</small>
Galeria Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie (UP) <small>(Uczelnia publiczna)</small>

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Aktywność fizyczna i agroturystyka kwalifikowana Zobacz więcej Turystyka i rekreacja Zobacz więcej

Adres: ul. Choiny 2

20-816 Lublin

Tel.: 81 740 72 40, 81 740 25 04

E-mail.: info@wssp.edu.pl, infoenglish@pol.edu.pl

www.wssp.edu.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Turystyka i rekreacja

Adres: Aleje Racławickie 14

20-950 Lublin

Tel.: +48 81/ 445 41 73, 445 41 74, 445 41 75

E-mail.: rekrutacja@kul.pl

www.kul.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

krajoznawstwo i turystyka kulturowa

REKOMENDOWANE UCZELNIE - WOJEWÓDZTWO LUBELSKIE

Galeria Akademia Bialska Nauk Stosowanych im. Jana Pawła II
Galeria Akademia Bialska Nauk Stosowanych im. Jana Pawła II
Galeria Akademia Bialska Nauk Stosowanych im. Jana Pawła II

Adres: ul. Sidorska 95/97

21-500 Biała Podlaska

Tel.: 83 344-99-00, 98 344-99-30, -

E-mail.: psw@pswbp.pl, rekrutacja@pswbp.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Turystyka i rekracja w języku angielskim Zobacz więcej Turystyka i Rekreacja Zobacz więcej

Uczelnie z kierunkiem Turystyka w Lublinie

Opis kierunku

Studia na kierunku Turystyka będą odpowiadały wszystkim obieżyświatom, pasjonatom historii czy geografii, ale także osobom zainteresowanym zarządzaniem czy psychologią. To właśnie elementy takich dyscyplin naukowych poznają osoby kształcące się na kierunku Turystyka i rekreacja. Dzięki temu będą mogły zostać nie tylko pilotem wycieczek, pracownikiem biura podróży czy też hotelu, ale również zarządzać całym przedsiębiorstwem działającym w tej stale rozwijającej się branży. Województwo Lubelskie obfituje w tereny rekreacyjne i atrakcyjne turystycznie, dlatego też kierunek ten jest warty uwagi.

Liczba uczelni

W stolicy województwa lubelskiego turystykę i rekreację można studiować na 3 publicznych uczelniach oraz jednej niepublicznej szkole wyższej. Uniwersytet Przyrodniczy, Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz UMCS to państwowe uczelnie posiadające w ofercie kierunek Turystyka. Wyższa Szkoła Społeczno-Przyrodnicza to niepubliczna szkoła wyższa na której można kształcić się na w/w kierunku.

Tryby Studiowania

Tylko Uniwersytet Przyrodniczy umożliwia studentom podjęcie nauki na studiach niestacjonarnych. Zajęcia na studiach zaocznych prowadzone są podczas zjazdów weekendowych.

Ceny

Jeśli ktoś chciałby studiować niestacjonarnie turystykę na Uniwersytecie Przyrodniczym powinien przygotować 2 200 złotych semestr.

Studia bezpłatne – zasady rekrutacji

W tej części artykuły przeczytacie jakie przedmioty zdawane na maturze będą brane pod uwagę przy rekrutacji. Są one różne w zależności od uczelni.

Zasady rekrutacji UMCS


zasady rekrutacji UMCS


Zasady rekrutacji Uniwersytet Przyrodniczy

zasady rekrutacji up


Zasady rekrutacji KUL

zasady rekrutacji kul


Predyspozycje do studiowania turystykiChoć turystyka jest dosyć nowym kierunkiem na polskich uczelniach, z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem absolwentów szkół średnich, którzy szukają dla siebie ciekawego kierunku na studiach. Turystykę znajdziemy zarówno na uczelniach państwowych, jak i prywatnych. Można ją studiować w formie stacjonarnej i niestacjonarnej, co pozwala na bezproblemowe połączenie kształcenia z pracą zawodową. Osoby, które chcą studiować turystykę, powinny mieć szeroką wiedzę o świecie, doskonale orientować się w polityce, gospodarce i geografii poszczególnych państw, a także śledzić nowości w branży turystycznej oraz w branżach pokrewnych.

Studenci turystyki powinni być otwarci na świat, komunikatywni, umieć współpracować z ludźmi i podejmować szybkie decyzje. Przyda się również umiejętność organizowania sobie czasu i stanowiska pracy, samodzielność oraz odpowiedzialność. Osoby, które studiują turystykę muszą być energiczne, a także być gotowe do zmiany miejsca zamieszkania czy częstych podróży. Praca w branży turystycznej często wiąże się bowiem z działaniem poza domem. W turystyce doskonale sprawdzają się również języki obce, warto więc szlifować je również na studiach. Poza obowiązkowym angielskim bardzo przydatny może być też drugi język. Znajomość języków w tej branży jest jednym z elementów, jaki jest niezbędny do odniesienia sukcesu czy rozwoju zawodowego.

Perspektywy pracy po studiach turystycznych w LublinieAbsolwenci turystyki nie powinni mieć problemów ze znalezieniem pracy w Lublinie. W dużym mieście działa sporo biur podróży, agencji turystycznych, touroperatorów czy firm zajmujących się organizacją wyjazdów dla dzieci i dorosłych. Po turystyce można pracować w każdej firmie związanej z tą branżą. Poza biurami podróży są to między innymi hotele, pensjonaty, ośrodki turystyczne, biura informacji turystycznej, a także firmy, które zajmują się organizacją atrakcji dla turystów, którzy przyjeżdżają do miasta. Absolwenci turystyki, którzy zdobędą nieco doświadczenia i nowych kwalifikacji zawodowych, mogą również pokusić się o założenie własnej działalności w tej branży. Turystyka jest dziedziną, która z roku na rok rozwija się i zyskuje na popularności, działanie w tej branży jest więc rozwojowe i daje szanse na stabilne dochody w przyszłości.

Osoby, które ukończyły turystykę niekoniecznie musza pracować w sektorze prywatnym. Także w wielu urzędach, organizacjach i instytucjach państwowych są specjalne komórki czy działy, które zajmują się promocją miasta lub regionu. Także tam poszukiwani są doświadczeni fachowcy, którzy na turystyce znają się nie tylko od strony praktycznej, ale również teoretycznej. Absolwenci turystyki powinni mieć jednak świadomość, że w ich branży jest spora konkurencja, a z polskich uczelni co roku wychodzą tysiące absolwentów tego kierunku. Aby być konkurencyjnym na rynku pracy, warto mieć dodatkowe kwalifikacje i umiejętności, które warto zdobywać jeszcze na etapie kształcenia akademickiego. W dzisiejszych czasach samo ukończenie studiów wyższych nie jest bowiem gwarancją dobrego i dobrze płatnego zatrudnienia.

Jeśli szukasz innych kierunków sprawdź listę 3 szkół wyższych, w których ofercie są studia na kierunku filologia angielska w lublinie

Data publikacji: 10-01-2023