Znajdź swoje wymarzone studia w Lublinie

3 uczelnie w Lublinie - kierunek Filologia angielska

Adres: Pl. Marii Curie-Skłodowskiej 5

20-031 Lublin

Tel.: 81 537 58 80

FAX.:

Galeria Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej (UMCS) w Lublinie
Galeria Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej (UMCS) w Lublinie

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Anglistyka Anglistyka Anglistyka

Adres: ul. Choiny 2

20-816 Lublin

Tel.: 81 740 72 40, 81 740 25 04

FAX.: 81 740 72 40

www.wssp.edu.pl

Nasze wydziały/kierunki

Filologia Angielska Fizjoterapia Turystyka i rekreacja (zobacz kierunki)
Kosmetologia Wychowanie Fizyczne STUDIA W JĘZYKU ANGIELSKIM (zobacz kierunki)
PROGRAM 2+1 (zobacz kierunki)

Adres: Aleje Racławickie 14

20-950 Lublin

Tel.: +48 81/ 445 41 73, 445 41 74, 445 41 75

FAX.: 81 445 41 93

www.kul.pl

Nasze wydziały/kierunki

administracja administrowanie ochroną zdrowia - NOWOŚĆ architektura krajobrazu
bezpieczeństwo narodowe biotechnologia dziennikarstwo i komunikacja społeczna
edytorstwo ekonomia europeistyka - studia w języku polskim
filologia angielska filologia germańska filologia klasyczna
filologia niderlandzka filologia polska filologia romańska
filologia słowiańska - rosyjska filologia - sinologia filozofia
gospodarka przestrzenna historia historia sztuki
informatyka inżynieria środowiska - studia w Stalowej Woli krajoznawstwo i turystyka kulturowa
kulturoznawstwo matematyka międzyobszarowe indywidualne studia humanistyczno-społeczne
muzykologia nauki o rodzinie ochrona środowiska
pedagogika praca socjalna prawo
prawo kanoniczne przyrodoznawstwo i filozofia przyrody psychologia
retoryka stosowana socjologia stosunki międzynarodowe - studia w Tomaszowie Lubelskim
teksty kultury i animacja sieci teologia zarządzanie
ekonomia - studia w Stalowej Woli europeistyka - studia w języku angielskim pedagogika - studia w Stalowej Woli
praca socjalna - studia w Stalowej Woli prawo - studia w Stalowej Woli mediteranistyka
politologia socjologia - studia w Stalowej Woli psychologia, spec. wspieranie jakości życia

Szkoły wyższe z kierunkiem Filologia Angielska w Lublinie

Opis kierunku

Jeśli interesujesz się kulturą krajów, w których jeżyk angielski jest językiem urzędowym, pasjonujesz się literaturą i językoznawstwem? W takim razie studia na filologii angielskiej są najlepszym wyborem. Oprócz dogłębnej znajomości języka zapoznasz się także, że zwyczajami panującymi na dworze brytyjskim, ciekawostkami na temat codziennego życia Brytyjczyków czy Amerykanów.

Liczba uczelni

Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski oferują możliwość studiowania na kierunku filologia angielska. Wyższa Szkoła Społeczno-Przyrodnicza (WSSP) im. Wincentego Pola w Lublinie także prowadzi rekrutację na w/w kierunek.

Tryby Studiowania

W Lublinie można bezpłatnie studiować na dwóch publicznych uczelniach: UMCS oraz KUL. Druga uczelnia oferuje studentom kierunek w formie niestacjonarnej zaocznej.

Ceny

Studia zaoczne na KUL to koszt 2 500 złotych za semestr.

Studia bezpłatne – zasady rekrutacji

W tej części artykuły przeczytacie jakie przedmioty zdawane na maturze będą brane pod uwagę przy rekrutacji. Są one różne w zależności od uczelni.

Zasady rekrutacji UMCS


zasady rekrutacji umcs


Zasady rekrutacji KUL

zasady rekrutacji KUL


Predyspozycje do studiowania filologii angielskiejFilologia angielska jest kierunkiem studiów, który praktycznie co roku cieszy się sporym zainteresowaniem kandydatów. Na najlepszych uczelniach zwykle jest kilka lub kilkanaście osób chętnych na jedno miejsce. Kierunek ten można studiować w większych i mniejszych miastach, zarówno na uczelniach państwowych, jak i prywatnych. Osoby, które są zainteresowane studiowaniem tego kierunku, musza mieć jednak odpowiednie predyspozycje i umiejętności. Przede wszystkim ważna jest znajomość języka angielskiego, który warto szlifować już na poziomie liceum. Przydadzą się również wrodzone zdolności do nauki języków, umiejętność zapamiętywania oraz zainteresowanie krajami anglojęzycznymi, ich kulturą czy historią. To zdecydowanie ułatwi naukę, gdyż pozwoli połączyć przyjemne z pożytecznym.

Studenci filologii angielskiej muszą być przygotowani na dużą ilość nauki polegającej przede wszystkim na zapamiętywaniu. Przyda się skrupulatność, dobra organizacja czasu, umiejętność szybkiego radzenia sobie ze stresem, a także komunikatywność. Absolwenci filologii angielskiej bardzo często wykorzystują język w praktyce, powinni więc łatwo nawiązywać relacje z ludźmi i nie bać się rozmawiać w obcym języku. W studiowaniu filologii angielskiej przydatne będą również zdolności pedagogiczne, które są wymagane przede wszystkim na tych specjalnościach, które są związane z późniejszym nauczaniem języka angielskiego. Specjalności zwykle jest kilka, warto więc wybierać je zgodnie z własnymi zainteresowaniami oraz z tym, co chcielibyśmy robić w przyszłości.

Perspektywy pracy po studiach na kierunku filologia angielska w LublinieW Lublinie sporo jest możliwości zatrudnienia dla osób, które ukończyły filologię angielską. Absolwenci specjalizacji nauczycielskich znajdą zatrudnienie w szkołach różnego stopnia, a także w prywatnych szkołach językowych, które nieustannie poszukują wykwalifikowanych pedagogów. Można również założyć własną szkołę językową lub działalność polegającą na prowadzeniu kursów maturalnych czy konwersacji dla osób, którym zależy na poznaniu języka w praktyce. Absolwenci studiów językowych, którzy wybrali specjalizację tłumaczeniową, znajdą zatrudnienie w biurach tłumaczeń, a także w wielu większych i mniejszych firmach, które działają na arenie międzynarodowej i potrzebują mieć wykwalifikowanych i doświadczonych tłumaczy podczas spotkań z klientami czy kontrahentami.

Osoby, które ukończyły filologię angielską mają również możliwość zatrudnienia w urzędach, instytucjach, organizacjach, które z pewnością posiadają komórki czy działy zajmujące się współpracą z zagranicą czy wymianą międzynarodową. Także tam potrzebne są osoby, które nie tylko znają język angielski w stopniu komunikatywnym, ale również mają potwierdzone kwalifikacje i kompetencje. Możliwości pracy dla absolwentów studiów filologicznych jest sporo. Warto jednak już na etapie kształcenia zdecydować, w jakim konkretnie kierunku zmierzać będzie kariera zawodowa i na tej podstawie wybierać sobie ciekawe projekty, szkolenia czy staże zawodowe, które na pewno dobrze będą wyglądały w CV i mogą przyczynić się do znalezienia lepszego zatrudnienia.

Zachęcamy również do zapoznania się z ofertą 2 szkół wyższych, które prowadzą studia na kierunku filologia germańska w lublinie

Data publikacji: 03-09-2019