0:00 - 0:00

Politechnika Lubelska (PL)
Politechnika Lubelska (PL)
Politechnika Lubelska (PL)
Politechnika Lubelska (PL)
Logo Akademia Leona Koźmińskiego

Politechnika Lubelska (PL)

Adres: ul. Nadbystrzycka 38D

20-950 Lublin

TEL. 81 536 66 32, 81 538 41 40

Oferta edukacyjna - Studia I stopnia

Studia licencjackie

Lista wydziałów/kierunków

Zarządzanie (zobacz specjalizacje) Zobacz więcej Finanse i Rachunkowość Zobacz więcej Marketing i komunikacja rynkowa Zobacz więcej

Studia Inżynierskie

Filmy - Politechnika Lubelska (PL)

Galeria ZDJĘĆ

Opis Uczelni - Politechnika Lubelska (PL)

Historia lubelskiej politechniki sięga 13-05-1953r., kiedy z inicjatywy działających w Lublinie inżynierów powstała Wieczorowa Szkoła Inżynierska, a wraz z nią wydział mechaniczny. W 1965r. uczelnia zmieniła nazwę na Wyższą Szkołę Inżynierską, a po uzyskaniu kolejnych wydziałów i dynamicznym rozwoju, od 1977r. kontynuuje działalność jako Politechnika Lubelska.

Jako jedna z pięciu lubelskich szkół wyższych politechnika ma status uczelni państwowej i jako jedyna oferuje wydział techniczny, kształcąc przyszłe kadry inżynierskie regionu. Badania naukowe, w których uczelnia bierze aktywny udział, przyczyniają się do rozwijania nowoczesnych technologii, przy jednoczesnej oszczędności materiałowej i energetycznej, podejmuje działania związane z ochroną środowiska.

Obecnie uczelnia oferuje swoim studentom podjęcie nauki na studiach licencjackich, magisterskich, w Szkole Doktorskiej i na studiach podyplomowych. Zajęcia edukacyjne odbywają się na 24 kierunkach, które realizowane są na sześciu wydziałach, dostępne są również kierunki wykładane w języku angielskim. Absolwenci Politechniki Lubelskiej z powodzeniem budują kadry techniczno-inżynieryjne regionalnych instytucji.